Welwyn WRM0207C-10RFT2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2409
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WRM0207C-10RFT2.
IHS
Datasheet3 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Introduction Date2022-06-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WRM0207C-10RFT2 provided by its distributors.
RES, 10R, 1%, 0.4W, MELF 0207 ROHS COMPLIANT: YES
10 OHM 1% .4W 50PPM