Welwyn WRM0204Y-2K2BI
RES METAL FILM, 2.2KOHM 250mW, 0.1%; Resistance: 2.2kohm; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Power Rating: 250mW; Voltage...
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WRM0204Y-2K2BI.
Master Electronics
Datasheet3 pages19 years ago
Descriptions
Descriptions of Welwyn WRM0204Y-2K2BI provided by its distributors.
RES METAL FILM, 2.2KOHM 250mW, 0.1%; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Series:WRM; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, MELF, 0204 15PPM 2K2 0.1%; Power Rating:0.25W; Resistance:2.2kohm; Tolerance, Resistance:± 1%; Series:WRM; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage, Rating:200V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Case Style:0204; Body Diameter:1.4mm; External Length / Height:3.6mm