Welwyn WP3S-56RJA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WP3S-56RJA1.
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WP3S-56RJA1 provided by its distributors.