Welwyn WP3S-1R0JA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WP3S-1R0JA1.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-1.23%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WP3S-1R0JA1 provided by its distributors.
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 1 Ohm, 3 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
1¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm