Welwyn WMO2S-68KJA1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 68000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO2S-68KJA1.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO2S-68KJA1 provided by its distributors.
68K OHM 5% 2W 350PPM