Welwyn WMO2S-47KJA1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO2S-47KJA1.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO2S-47KJA1 provided by its distributors.
47K OHM 5% 2W