Welwyn WDBR1UL-50RKLW
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 660W, 50ohm, 10% +/-Tol, 600ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WDBR1UL-50RKLW.
IHS
Datasheet4 pages2 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+50.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WDBR1UL-50RKLW provided by its distributors.
WDBR1UL-50RKLW, WELWYN/TT ELECTRONICS
50 OHM 1.5KW 10%