Welwyn WCR1206-100RFA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WCR1206-100RFA.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.09%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-02-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WCR1206-100RFA provided by its distributors.
100¦¸ ¡À1% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.1mm*1.55mm*550¦Ìm