Walsin Technologies YU0AC472M120L20C7H
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies YU0AC472M120L20C7H.
IHS
Datasheet18 pages4 years ago
element14 APAC
Newark
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies YU0AC472M120L20C7H provided by its distributors.
CAP Y5U 4700 PF 20% AC(X1/Y2) V
Cap, 4700Pf, 20%; Capacitance:4700Pf; Product Range:Ac Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1/Y2; Voltage Rating X:400V; Voltage Rating Y:250V; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN YU0AC472M120L20C7H