Walsin Technologies WR02X125 JAL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 1.2MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WR02X125 JAL.
IHS
Datasheet7 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WR02X125 JAL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 1.2e+06ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RES 1.2M OHM 5% 1/20W 0201
0201 1M2 5% Resistor