Walsin Technologies WLFW2520Z0K2R7PB
General Purpose Inductor, 2.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLFW2520Z0K2R7PB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLFW2520Z0K2R7PB provided by its distributors.
FIXED IND 2.7UH 490MA 1.28 OHM
Ferrite CWire 2520(1008) 2.7uH ±10%