Walsin Technologies WLFW2520Z0K1R2PB
General Purpose Inductor, 1.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLFW2520Z0K1R2PB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLFW2520Z0K1R2PB provided by its distributors.
FIXED IND 1.2UH 650MA 680 MOHM
Ferrite CWire 2520(1008) 1.2uH ±10%