Walsin Technologies WLFW1608Z0K100PB
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLFW1608Z0K100PB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLFW1608Z0K100PB provided by its distributors.
FIXED IND 10UH 4.46 OHM SMD
Fert Chip Wire Ind1608(0603) 10uH ±10%