Walsin Technologies WLFW1608Z0J4R7PB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLFW1608Z0J4R7PB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLFW1608Z0J4R7PB provided by its distributors.
Ferrite CWire 1608(0603) 4.7uH ±5%
FIXED IND 4.7UH 2.1 OHM SMD