Walsin Technologies WLFW1608Z0J1R2PB
General Purpose Inductor, 1.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLFW1608Z0J1R2PB.
IHS
Datasheet6 pages6 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLFW1608Z0J1R2PB provided by its distributors.
Ferrite CWire 1608(0603) 1.2uH ±5%
FIXED IND 1.2UH 870 MOHM SMD