Walsin Technologies WLFI2012Z0M1R8TB
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLFI2012Z0M1R8TB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLFI2012Z0M1R8TB provided by its distributors.
Ferrite Chip 2012(0805) 1.8uH ±20%
FIXED IND 1.8UH 50MA 600 MOHM