Walsin Technologies WLCW1608HQJ5N1PB
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLCW1608HQJ5N1PB.
IHS
Datasheet7 pages8 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLCW1608HQJ5N1PB provided by its distributors.
Chip Wire Ind 0603 5.1nH,J,40Q,1.7A
FIXED IND 5.1NH 1.7A 36 MOHM SMD