Walsin Technologies WLCW1005CQC5N9TB
General Purpose Inductor, 0.0059uH, 3.3898%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLCW1005CQC5N9TB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLCW1005CQC5N9TB provided by its distributors.
Chip Wire Ind 1005CQ(0402) 5.9nH ±0.2nH
FIXED IND 5.9NH 760MA 56 MOHM