Walsin Technologies WLCW1005CFC6N7TB
General Purpose Inductor, 0.0067uH, 2.99%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLCW1005CFC6N7TB.
IHS
Datasheet9 pages8 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2023-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLCW1005CFC6N7TB provided by its distributors.
Chip Wire Ind 1005(0402) 6.7nH ±0.2nH
FIXED IND 6.7NH 700MA 90 MOHM