Walsin Technologies WLCM0603Z0C6N2TB
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3.2258%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLCM0603Z0C6N2TB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLCM0603Z0C6N2TB provided by its distributors.
FIXED IND 6.2NH 300MA 440 MOHM
MLCI 0603(0201) 6.2nH ±0.2nH