Walsin Technologies WLCM0603Z0C2N9TB
General Purpose Inductor, 0.0029uH, 6.8966%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLCM0603Z0C2N9TB.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLCM0603Z0C2N9TB provided by its distributors.
FIXED IND 2.9NH 450MA 280 MOHM
MLCI 0603(0201) 2.9nH ±0.2nH