Walsin Technologies WLCM0603Z0B6N2TB
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 1.6129%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WLCM0603Z0B6N2TB.
IHS
Datasheet11 pages6 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WLCM0603Z0B6N2TB provided by its distributors.
FIXED IND 6.2NH 300MA 440 MOHM
MLCI 0603(0201) 6.2nH ±0.1nH