Walsin Technologies RF18N0R4B500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 25% +Tol, 25% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000004uF, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Mouser791-RF18N0R4B500CT1481Tape & Reel
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies RF18N0R4B500CT.
IHS
Datasheet19 pages3 years ago
TECHDesign
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies RF18N0R4B500CT provided by its distributors.
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.4pF +-0.1pF 50V