VPG Foil Resistors Y150843K2000FP1R
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.3W, 43200ohm, 300V, 1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VPG Foil Resistors Y150843K2000FP1R.
IHS
Datasheet6 pages22 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of VPG Foil Resistors Y150843K2000FP1R provided by its distributors.
Resistor Metal Foil 43.2kOhm 1% T/R