VPG Foil Resistors Y14533K83000V0L
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.6W, 3830ohm, 300V, 0.005% +/-Tol, 0.2ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VPG Foil Resistors Y14533K83000V0L.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Datasheet5 pages16 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityFCA63K9J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3900ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteR5J3K9E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.25W, 3900ohm, 187V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM5J3K9E
TWM FIXED RESISTOR Radial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 3.9kOhm 5W
Res Wirewound 3.6kOhm 5% 10W ±20ppm/°C Ceramic Radial Bulk
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 4000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of VPG Foil Resistors Y14533K83000V0L provided by its distributors.
Fixed Resistors 3.83K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Z201 3K8300 .005%