VPG Foil Resistors Y09255R00000F9L
Fixed Resistor, Metal Foil, 8W, 5ohm, 300V, 1% +/-Tol, 2ppm/Cel, 4015
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VPG Foil Resistors Y09255R00000F9L.
IHS
Datasheet4 pages14 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-3.85%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Resistor;Thin Film;Res 5 Ohms;Pwr-Rtg 15 W;Tol 1%;Radial;TO-220;Heat Sink
Res Thick Film 5.1 Ohm 5% 20W ±100ppm/C Molded TO-220 RDL Tube
Descriptions
Descriptions of VPG Foil Resistors Y09255R00000F9L provided by its distributors.
RES 5 OHM 8W 1% TO220-2
5¦¸ ¡À1% 8W ¡À2ppm/¡æ TO-220-2 10.16mm*3.81mm*21.46mm
VPR220T 5R00000 1.0%
5 OHM 1% 2PPM
RES, 5R, 1%, 8W, TO-220, METAL FOIL; Resistance: 5ohm; Product Range: VPR220 Series; Power Rating: 8W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: TO-220; Voltage Rating: 300V; Resistor Element Material: Metal Foil; Temper