VPG Foil Resistors Y006245R6000B0L
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.3W, 45.6ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 1ppm/Cel, Through Hole Mount, 3011
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VPG Foil Resistors Y006245R6000B0L.
IHS
Datasheet6 pages22 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivitySQMW747RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623788-5
Through Hole Resistor, Sq Series, 47 Ohm, 5 W, 5%, 350 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
OhmiteTWW5J47RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteR5J50RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.25W, 50ohm, 187V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 3W, 50ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityFCB447RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 47ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of VPG Foil Resistors Y006245R6000B0L provided by its distributors.
High Precision Resistor Metal Foil 45.6Ohm 0.1% Bulk
S102K 45R6000 0.1% |Vpg Foil Resistors Y006245R6000B0L
RES 45.6 OHM 0.6W 0.1% RADIAL