VCC LMS_073_YTP
Light Pipes 5MM Moisture Sealed Rigid 0.73 in L Panel Mount Yellow Lms Series
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VCC LMS_073_YTP.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 page14 years ago
Component Distributors Inc.
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of VCC LMS_073_YTP provided by its distributors.
VCC LMS073YTP LTP Rigid Panel Round .281"D .73"L Yellow MS
LITEPIPE 5MM YLW TRANSP .730"L
Light Pipe; For Use With:SMD LEDs; Length:18.54mm; Light Pipe Shape:Circular; No. of Light Pipes:1; Material:Acrylic; Mounting Type:Panel Mount; Mounting Hole Dia:7.2mm ;RoHS Compliant: Yes