VCC LMS_053_GTP
Light Pipes 5MM Moisture Sealed Rigid 0.53 in L Panel Mount Green Lms Series
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VCC LMS_053_GTP.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 page14 years ago
Component Distributors Inc.
Inventory History
3 month trend:
-5.81%
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of VCC LMS_053_GTP provided by its distributors.
VCC LMS053GTP LTP Rigid Panel Round .281"D .53"L Green MS
LED,LITEPIPE,.53",GREEN,NEMA3, MOISTURE SEALED ASSEMBLY
Light Pipes .530 Green Moisture Seal
LITEPIPE 5MM GREEN TRANSP .530"L
Light Pipe; For Use With:SMD LEDs; Length:13.46mm; Light Pipe Shape:Circular; No. of Light Pipes:1; Material:Acrylic; Mounting Type:Panel Mount; Mounting Hole Dia:7.2mm ;RoHS Compliant: Yes