VCC LCV_136_CTP
Vcc (visual Communications Company) LCV136CTP Light Pipe, Single, Round, Panel
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for VCC LCV_136_CTP.
Electro Sonic
Datasheet1 page15 years ago
Datasheet1 page15 years ago
Farnell
Component Distributors Inc.
Jameco
Inventory History
3 month trend:
-2.45%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Introduction Date2015-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of VCC LCV_136_CTP provided by its distributors.
LIGHT PIPES 5MM RIGID LENGTH 1.36 INCH CLEAR PANEL MOUNT LCV SERIES
LCV Series Clear 5 mm 1.36 inch Long Litepipe
LED Light Pipe Round Right Angle Clear Rigid
LTP Rigid Panel Round .250"D 1.36"L 5mm
Light Pipes T1 3/4 1.360 CLEAR
LED,LIGHTPIPE,T-1 3/4,5MM,1.36 CLEAR
LIGHT PIPE, SINGLE, ROUND, PANEL; Length: 34.54mm; No. of Light Pipes: 1Pipes; Light Pipe Shape: Circular; Light Pipe Mounting: Panel; Light Pipe Colour: Transparent; Product Range: LSV Series; Colour: Clear; For Use With: SMD LEDs