Vishay Z36093313909K6B000
Fixed Resistor, Wire Wound, 8W, 39ohm, 10% +/-Tol, -10, -80ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetZ36093313909K6B0000250
3d
TTI EuropeZ36093313909K6B0000250Ammo Pack
5h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay Z36093313909K6B000.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2010-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-10-10
LTD Date2026-04-09
Descriptions
Descriptions of Vishay Z36093313909K6B000 provided by its distributors.
39 OHM 10% 8W