Vishay Z32041412209K6C000
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 22ohm, 10% +/-Tol, -10, -80ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetZ32041412209K6C00001K
4d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay Z32041412209K6C000.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2010-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivitySQZW522RK
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 22ohm, 10% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQZW522RK
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay Z32041412209K6C000 provided by its distributors.
Res Wirewound 22 Ohm 10% 3W 100ppm/°C to 180ppm/°C Ceramic Axial Thru-Hole Ammo
Industrial Axial Cemented Leaded Wirewound Resistors
Z302 1 22R 10% AC G83