Vishay Z32041411009J2C000
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5% +/-Tol, -10, -80ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay Z32041411009J2C000.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.477V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 10ohm, 5V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.4772V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623788-2
Through Hole Resistor, Sq Series, 10 Ohm, 5 W, 5%, 350 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivitySBCHE410RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE610RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay Z32041411009J2C000 provided by its distributors.
Res Wirewound 10 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Ceramic AXL Ammo
Industrial Axial Cemented Leaded Wirewound Resistors
Z302 1 10R 5% AC G53