Vishay WSR21R000DEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 1ohm, 1.414V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR21R000DEA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Wirewound 4527 1 Ohm 1% 2W ¦50ppm/¦C SMD Embossed Plastic T/R
Res Wirewound 4527 1 Ohm 1% 2W ±50ppm/C J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1ohm, 1.41V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR21R000DEA provided by its distributors.
RES 1 OHM 0.5% 2W 4527
WSR-2 1 .5% EA e2