Vishay WSL2512R1800DTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.18ohm, 0.4243V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R1800DTB.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Future Electronics
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R1800DTB provided by its distributors.
180 mOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current
WSL-2512 .18 .5% R79
RES 0.18 OHM 0.5% 1W 2512