Vishay WSL2512R0150DEA18
Res Metal Strip 2512 0.015 Ohm 0.5% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0150DEA18.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0150DEA18 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.015ohm, 0.1732V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512-18.015.5%EAE3
RES 0.015 OHM 0.5% 2W 2512