Vishay WSK2512R0100BEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 0.1% +/-Tol, 35ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSK2512R0100BEA.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSK2512R0100BEA provided by its distributors.
WSK-2512 .01 .1% EA e3
.01 OHM .1% 1W 35PPM