Vishay WR506170A7509J5100
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 75ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR506170A7509J510001K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR506170A7509J5100.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR506170A7509J5100 provided by its distributors.
WR5 75R 5% A1