Vishay WR506170A3001J5100
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 3000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR506170A3001J510001K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR506170A3001J5100.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR506170A3001J5100 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 3k Ohm 5% 3W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WR5 3K0 5% A1