Vishay WR506170A2262G5100
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 22600ohm, 750V, 2% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR506170A2262G510001K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR506170A2262G5100.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Datasheet5 pages15 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR506170A2262G5100 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 22.6k Ohm 2% 3W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WR5 22K6 2% A1