Vishay WR506170A1800JGP00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 180ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR506170A1800JGP0001500
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR506170A1800JGP00.
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR506170A1800JGP00 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 180 Ohm 5% 3W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WR5 180R 5% RP