Vishay WR506170A1103J5100
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 110000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR506170A1103J510001K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR506170A1103J5100.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Datasheet5 pages15 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR506170A1103J5100 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 110k Ohm 5% 3W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WR5 110K 5% A1