Vishay WR404140A3309JFE00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR404140A3309JFE0002500
10h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR404140A3309JFE00.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR404140A3309JFE00 provided by its distributors.
Res Metal Oxide 33Ohm 5% 2W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
WR4 33R 5% RE