Vishay WR404140A3309GFE00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 33ohm, 500V, 2% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR404140A3309GFE0002500
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR404140A3309GFE00.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR404140A3309GFE00 provided by its distributors.
Res Metal Oxide 33Ohm 2% 2W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
WR4 33R 2% RE