Vishay WR404140A2009J4100
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 20ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR404140A2009J410001K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WR404140A2009J4100.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Datasheet5 pages15 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WR404140A2009J4100 provided by its distributors.
Resistor High Pulse Metal Oxide 20 Ohm 5% 2W ±200ppm/K Ceramic Axial T/R
WR4 20R 5% A1