Vishay WKO472MCPCJ0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WKO472MCPCJ0KR.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet4 pages8 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WKO472MCPCJ0KR provided by its distributors.
WKO X440Y300VAC 4700pF ±20% Y5U BULK E3
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL