Vishay WKO472KCPEJ0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 10% +Tol, 10% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WKO472KCPEJ0KR.
3 month trend:
-32.26%
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WKO472KCPEJ0KR provided by its distributors.
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0047uF 440VAC/300VAC Y5U 10% (18 X 5mm) Radial Disc 12.5mm 125C Bulk
Capacitor, ceramic,4.7Nf,10-% Tol,10+% Tol |Vishay WKO472KCPEJ0KR
WKO X440Y300VAC 4700pF ±10% Y5U BULK E3
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL