Vishay WKO392MCPCJ0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.0039uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WKO392MCPCJ0KR.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet5 pages4 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WKO392MCPCJ0KR provided by its distributors.
Capacitor, ceramic,3.9Nf,20-% Tol,20+% Tol |Vishay WKO392MCPCJ0KR
WKO X440Y300VAC 3900pF ±20% Y5U BULK E3
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL