Vishay WKO102KCPCJ0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 10% +Tol, 10% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.001uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WKO102KCPCJ0KR.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet5 pages4 years ago
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
-34.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WKO102KCPCJ0KR provided by its distributors.
Cap Ceramic 0.001uF 440VAC/300VAC K4000 10% (10 X 5mm) Radial 7.5mm Bulk
Capacitor, ceramic,1Nf,10-% Tol,10+% Tol |Vishay WKO102KCPCJ0KR
WKO X440Y300VAC 1000pF ±10% Y5U BULK E3
Radial Disc WKO 440VAC 1000pF ±10% Y5U E