Vishay WK80922007509J5C00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 4W, 75ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetWK80922007509J5C000500
4d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK80922007509J5C00.
Supply Chain
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK80922007509J5C00 provided by its distributors.
WK8 75R 5% AC